AN TARİHSEL İNTİKAM ANIDIR

Dışardan gelip Kürdistan’a bakan, gezip dolaşan ve gözlemleyen herhangi bir insan işgal altında bir ülke olduğunu ve bu topraklarda savaş yaşandığını, savaş koktuğunu savaşın her yerde izinin olduğunu görür. Nerede ise her köyüne bir karakol her dağının tepesine işgalin simgesi olan yazılar yazılır. İşgal kuvvetleri yerleştirilmiş ilçe ve şehirlerinde asker, polis sayısı ilçe ve şehir nüfusundan fazladır, okullarıyla asker kışlaları aynı avluda bulunur, bir şehirden bir şehre giderken defalarca yol kontrollerine maruz kalan, şehir ve köylerinin içinde panzerler ve tanklar dolaşır, caddelerinden habire askeri konvoylar geçer, havada dolaşan helikopterler ve jet seslerinden sinirleri bozulan bir ülkedir. Dışarıdan bakan herhangi bir insanın bu görünen katliam yapılanmasıyla beraber öldürülmekten, kaçırılmaktan, kovulmaktan, tecavüz edilmekten, aç açıkta bırakılmaktan korkan gözlerle karşılaşmaması ve bunu fark etmemesi mümkün değildir. Bu toprakların evlatları savaşın tam ortasındakiler, savaş mağdurları sanki normal koşullar altında yaşadıklarını zannedebiliyorlar. Bazıları savaştan habersiz, onlar için bu vahşete karşı savaşanlardan habersiz olabiliyorlar. İşte Kürdistan’a kurulan ve yürütülen özel savaş budur. Özel olması seni nasıl ve neyle öldürdüğünü, sana nasıl ve neden saldırdığını bilmediğin savaştır. Düşmanın bilinmez tanınmaz kılındığı savaştır. Kendi düşmanına hizmet ettiğin, kendi kendini onun kılıcına doğru uzattığın savaştır

Düşman Kürdistan’da kendi Kürd’ünü, kendi neferlerini yaratarak özel savaşının özel ordusunu da oluşturur. Bu ordunun en önemli ayağıda kandırılan toplumdur. Kürdistan’da asimilasyon, faili-meçhul, toplu katliam, ahlaki ve politik dejenerasyonla adeta kendi kürdünü yaratmaya çalıştı. Türk faşizmi özelde de AKP dönemiyle bunu büyütüp devam ediyor. Bu devlet en çokta Kürt kızlarını kadınlarını kullanmak istiyor. Kürt ve Kürdistan adına ne varsa tümünü yok etmek istiyorlar. Hiçbir Kürt buna sessiz kalmaz, hiç kimse görmezden gelemez ve gelmemelidir. Türkiye metropollerinde yaşayan Kürtler; Kürdistan ve T.C de kardeşlerinizin başına ne getiriliyor unutmayın, köyünüz- eviniz yakıldı, tutuklanıp işkencelerden geçirildiniz, anne-babanız öldürüldü, bacınızın ırzına geçildi ve oraya sürgün edildiniz yada gitmeye mecbur bırakıldınız. Sürgün çocukları olduğunuzu unutmayın. Biz sokakta kürtçe stran dinlediği için bıçaklanan Barış Çakan’ın, Cizre’de onüç yaşında bombalarla bedeni parçalanın Cemila’nın intikam çığlıyız. Bu çığlığa katılmak için cebinizdeki çakmak en büyük silahtır. Onurumuza sürülen lekeyi temizlemek için İNTİKAM zamanıdır.

İntikam nasıl alınır sorusuna Ateşin Çocukları İnisiyatifi en büyük cevaptır. İnisiyatif hakkında detaylıca bir açıklama ile amaç ve hedeflerini ilan etmiştir. Adından anlaşıldığı gibi inisiyatiftir. Genç, kadın, yaşlı farketmez, tecavüzcü barbar T.C’ye karşı kin ve öfkesi olan onurlu her Kürt inisiyatif adına eylem yapabilir ve doğal inisiyatif üyesidir. İnisiyatif Kürdün öfkesidir. Düşmana öfkesi olan herkes inisiyatiftir ve inisiyatif sahibidir. Anlaşıldığı gibi bir parti ve örgüt değil bir halk inisiyatifidir. Bende bir Kürt genci olarak kendimi doğal inisiyatifin üyesi görüyorum. Biz tarihten süzüle gelen Kürdistan öfkesi ve intikam yeminiyiz. Dersim, Ağrı, Zilan, Roboski, Sur, Cizre, Nusaybin, Afrin, Serekani’nin intikam çığlığıyız. Aşk bodrumlarda yaşanır diyerek maç karşılaşmasında slogan atan Sakarya’ya aşkın nasıl yaşanacağını gösterdik. Ülkemizi cehenneme çevirdiler, kardeşlerimizi bodrum katlarında yaktılar. Bodrum katlarında yanan kardeşlerimizin küllerinden yeniden doğan intikam melekleriyiz. Cehenneme çevirdikleri yaşamın ateşinde kendini yeniden yaratan nesiliz. Yaktıkları cehennem ateşinde yanacaklar.
AN İNTİKAM ANIDIR.