TÜRKÜN KÜRDİSTANA YAKLAŞIMI

Doğuştan her insan ailesi ve bulunduğu halkı hangi dil, din ve kimliğe aitse kendini ona ait görür. Her halk kültürünü, inancını kendi diliyle yaşadıkça bir halk olarak var olabilir. Kürt halkı da diğer dünya halkları gibi inancını , kültürünü kendi diliyle yaşamanın direnişinde.Buna karşı T.C. devletinin ya Arap yada türkçe baskısı kürdün dilini, inancını türkleştirmedir. İnsanlarımızın bir mevlüdüne bile saldırmanız faşizminizin tahammülsüzlüğüdür. Biz ne türk nede arabız kürdüz ve kürtçe varlığımızı yaşatmanın kavgasındayız.

Camilerinizde verilen iyilik hutbeleriyle Amed de yaktığınız insanlarımızın mezarlıkları bir hayır için yapılan mevlidlerin basılması Kürdistan daki hizmetinizin gerçek yüzüdür.Polis ve askerlerin yaptığı katliam ve saldırılar kürde olan düşmanlığın ta kendisidir.Bin yıllardır kurduğunuz kurumlarınızla faşistleştirdiğiniz kürt nefretli türklerinizle hep saldırdınız ve saldırmaya da devam edip katlediyorsunuz. Tıpkı bugünkü gibi Barış Çakanı kürtçe şarkı dinleyip kalbinden bıçakladığınız gibi vahşileştirilmiş türklersiniz. Çocuklarımızı, annelerimizi coplarla her gün sokak ortasında öldüresiye döven, kürt kızlarını, çocuklarını taciz ve tecavüzlerle onursuzlaştırmaya çalıştığınız paralı katil türklersiniz.

Peki bunlara kim ne diyor hiç bişey, hatta alkışlayanlar oluyor. Fakat şerefli ve onurlu kürdan buna cevabı yaktığı intikam ateşi olacak. İnsanlarımızı, mezarlıklarımızı, ormanlarımızı yakmak için kullandığınız ateş şimdi ateşin çocukları insiyatifiyle kürdün intikamı oluyor. Barış Çakanı kalbinden bıçaklayarak kürt ve Kürdistanı bitireceğini düşünenler bilmeli ki her kürt genci birer ardılı olarak kalbi attıkça kürt ve Kürdistan hep varolacak ve yaşamını bunların intikamına adayacaktır.